Peaasi.ee annab kord aastas välja vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgiseid. See on ellu kutsutud, et tunnustada neid organisatsioone, kes juba väärtustavad oma töötajate vaimset heaolu ning teevad teadlikke samme selleks, et inimeste tervis oleks tööl hoitud.
Veel on Peaasi.ee välja antava märgise mõte anda organisatsioonidele selge võimalus oma töökeskkond läbi vaadata ja mõtestada just vaimse tervise heaolu seisukohalt. Ning lisaks võiks märgise olemasolu anda müksu neile organisatsioonidele, kes veel ei ole seda vaatenurka töökeskkonnast oma töölauale võtnud.
Vaimset tervist toetava organisatsiooni märgise taotlemine avanes 15. august 2024 ning oli avatud kuni 30. september 2024.
2024. aasta märgised anti välja 10. oktoober Tartus tööandjatele suunatud Peaasi.ee konverentsil “Vaja on tegutseda! Aga kuidas?”.
Konverentsi sisulist osa saab järele vaadata siit.
TASUB TEADA
Vaimse tervisega teadlikult organisatsioonis tegelemise kasud:
– Vaimse tervise teemadele teadlikult tähelepanu pööramine töökeskkonnas aitab hoida töötajate tervist ja vähendada haiguspäevade arvu.
– Vaimse tervise väärtustamise kasuteguriks on parem tööõhkkond ja -kultuur. Paraneb töötajate omavaheline suhtlus, läbisaamine ning koostöö, osatakse märgata enda ja teiste vaimse tervise raskuseid, üksteist toetada ja abi pakkuda, töökeskkonnas vaimse tervise toetamiseks vajalikke muudatusi, arendusi teha.
– Väheneb personali voolavus.
– Väheneb töötajate stressitase ja läbipõlemine.
– Vähenevad vaimse tervise teemadega seotud stigmad.
– Terved ja õnnelikud töötajad loovad organisatsioonile suuremat väärtust ning annavad seda edasi ka klientidele ja partneritele.
– Uuringud näitavad, et kui vaimse tervisega töökohal eesmärgipäraselt tegeleda võib iga sellesse investeeritud euro tuua tagasi kuni 9 eurot, sest kasvada võib töö produktiivsus, kahaneda haiguspäevade arv kui ka varakult pensionile minejate hulk.
2024 aasta uuendused, millele tahame tähelepanu pöörata:
– Alates sellest aastast on märgise taotlemise tasu 150 eur +km, millega katame märgisega seonduvad ja korralduslikud kulud. Märgise taotlemine on tasuta haridusasutustele, sihtasutustele ja MTÜ-dele. Arve saadetakse taotluse esitamise järgselt taotleja e-mailile. Taotluse saad täita siin.
– Alates sellest aastast antakse välja neli kategooriat – kuldmärgis, hõbemärgis, pronksmärgis ning tärkaja märgis.
– Märgis kehtib ühe aasta. Oleme proovinud hoida taotlemise väga lihtsana ning anda taotlusele ka tööriista funktsiooni, ehk et teda saab võtta ka kui auditit sellel ajahetke olukorrast organisatsioonis. Täidetud taotlused saadetakse automaatselt ka taotleja e-mailile.
– Soovitame plaani võtta Tartusse märgise üleandmisele ja konverentsile kohale sõita, sest kohal on huvitavaid esinejaid välismaalt ning sisu kokku pannes oleme lähtunud põhimõttest, et kõik saaksid ka teiste kogemusi ja praktilisi tööriistu oma organisatsiooni kaasa. Kõik märgise saajad on kutsutud ka samal õhtul toimuvale stand-up etendusele, kus Suurbritanniast selleks õhtuks kohale lennanud tavalised erilised inimesed räägivad oma vaimse tervise väljakutsetest.
Kontakt:
Marja Leisk
Peaasi.ee organisatsioonide partner
marja.leisk@peaasi.ee
2023 aastal välja antud märgise saajad leiad siit.
2024 aastal välja antud märgise saajad leiad siit.