Töövihikud

Kõik inimesed on mõnikord ärevad või hirmul. Need on tunded, mida tajume erinevalt. Kuna sageli neist tunnetest
ei räägita, ei pruugi teised meie hirmust ja ärevusest teadlikud olla. Sageli ei kujuta me ettegi, et mõni pealtnäha
enesekindel inimene võib sisemiselt päris ärev ja murelik olla.
Ärevusest rääkimisel kasutame sageli sõnu nagu mured, hirmud, stress, pinge, närveerimine, muretsemine ja ülemõtlemine.
Kui ärevus või hirm on talutav, läheb ajapikku üle ning me saame aru, miks me nii tunneme, siis ei pruugi see olla
suur probleem.

Lae ärevuse töövihik alla (eesti keeles, vene keeles) või telli see endale koju.

Inimesed, kes on kogenud depressiooni, kirjeldavad seda seisundit nii: kui sul on depressioon, siis tundub, et mitte kunagi enam ei ole võimalik rõõmu tunda. Kui depressioon möödub, tundub uskumatu, et enesetunne võis nii vilets ja raske olla.
Depressioon on haigus, millega on võimalik elada või millest saab paraneda. Peaasi.ee meeskond on kokku pannud käesoleva abimaterjali, mis aitab depressiooniga toime tulla. Vihik on mõeldud inimestele, kes kahtlustavad, et neil võib olla depressioon või kellel on depressioon juba diagnoositud.
Ja muidugi ka neile, kes soovivad depressioonist rohkem teada, et oma depressioonis lähedast toetada.
Vihikus on üldist teavet depressiooni tunnuste, erinevate tüüpide ja riskitegurite kohta. Lisaks pakutakse praktilisi võtteid ning harjutusi, kuidas keerulises olukorras toime tulla, millised võtted võivad aidata ning kuidas lähedased
saavad toetust pakkuda.

Lae depressiooni vihik alla (eesti keeles, vene keeles) või telli endale koju.

Minu vaimse tervise esmaabi töövihik aitab Sul hoida meeles ja õigel ajal kasutusele võtta tehnikaid iseenda igapäevaelu parandamiseks. Saad selle juurde nii headel kui keerulisematel hetkedel tagasi tulla, lugeda, täiendada ning sellest jõudu ja tuge leida. Kui Sa oma vaimse tervise toetamiseks veel sihipäraselt midagi teinud ei ole, siis ära sellepärast muretse – praegu on hea aeg alustamiseks!
Töövihiku lõpus on ka kontaktid, kuhu pöörduda, kui vajad sel teemal tuge.

Täida töövihikut veebis või lae see endale alla värviliselt (eesti keeles, vene keeles), must-valgelt (eesti keeles, vene keeles) või telli endale tasuta koju.

Unevihk on tööriist, mida saad kasutada enda unehügieeni parandamiseks. See on sinu isiklik teekond. Oled oma elus ilmselt juba piisavalt maganud ja märganud, milline sinu uni on, millal on uinumine lihtsam, millal on une kvaliteet parem. Unevihk lähtub positiivse psühholoogia vaatenurgast ja keskendub asjaoludele, mida sa juba teed hästi ja mida võiksid edasi arendada. Julgustame sind kasvõi sammukese võrra rohkem oma unehügieeniga tegelema. Töövihu esimesest poolest leiad üldist teavet unest ja soovitusi unekvaliteedi parandamiseks, teisest poolest töölehed ja praktilised ülesanded, mida saad täita endale sobivas tempos, nagu parasjagu tundub kasulik olevat. Unekvaliteedi muutuse märkamine on tähtis ka seetõttu, et see on üks olulistest signaalidest, mis hoiatab, et vaimse tervisega on lood kehvasti. Kuigi uneteemadega tegelevad nii unearstid kui psühholoogid, läheneme siin vihus teemale lihtsamalt, pakkudes võimalusi, kuidas igaüks saab ise enda und paremini märgata. Saad juurde teadmisi unest ja jagame ka väikseid unekvaliteeti parandavaid nippe.

 

Lae unevihk alla siit: MINU UNEVIHK

Lae noorte unevihk alla siit: MINU UNEVIHK NOORTELE

Lae alla kanepi eneseabi töövihik eesti keeles või vene keeles.