Õpetaja heaolu videod

Õpetajate heaolu videod

Tagasi Kooli tiimiga koostöös on õpetajatele valminud 15-minutilised õpiampsu, mis on loodud eesmärgiga pakkuda hetki, et mõelda enda heaolu peale ja leida viise, kuidas oma tööd hõlbustada.

Õpetajad soovitavad:

„Oli suurepärane näha, kuidas keskenduti just õpetajate toetamisele ja nende töö kergendamisele.“

„Lühikeses videos nii palju häid mõtted“

„Tund tekitas motivatsiooni võtta rohkem aega enda vajaduste kuulamiseks ja hoolivuse praktiseerimiseks.“

Videod

Kuidas võtta iga kuu hetki enda jaoks?

Sissejuhatuse õpetajate enesehoiu teemaliste videode sarja teeb Peaasi.ee haridusvaldkonna juht Marit Kannelmäe-Geerts

Kuidas tänulikkust kasvatada?
Elina Kivinukk

Tänulikkus on võte, kuidas märgata rohkem positiivsust. Tänulikkust on määratletud kaheastmelise protsessina: esiteks me märkame, et oleme saanud mingi hea tulemuse ja teise sammuna märkame, et sellel on mingi väline allikas, mõjutaja. Õpetajatele mõeldud e-tunnis räägib psühholoog ja peaasi.ee koolitaja Elina Kivinukk mis on tänulikkus, kuidas tänulikkust kasvatada, miks on tänulikkus kasulik ja kuidas toetab tänulikkus õppeprotsessi.

Kuidas mõelda probleemidest?
Airiin Demir ja Triin Norman

Probleemide lahendamine on oluline oskus, mis aitab meil toime tulla erinevate väljakutsetega elus. Selles õpetajatele sunnatud e-tunnis ühendatakse kaks väga põnevat valdkonda: psühholoogia ja muusika. Kliiniline psühholoog Airiin Demir tutvustab ühte väga lihtsat meetodit, mille abil probleeme tõhusalt lahendada.

Kuidas teha ruumi enesekaastundele ning hoolivusele?
Gea Ashilevi

Sageli arvatakse, et teiste inimeste arvamused ja sõnad on need, mis meid mõjutavad. Tegelikult on see suures osas meie enda sisekõne, mis meid kõige rohkem kõigutab ning haiget teeb. Enesekaastunne õpetab iseendasse suhtumist sellisel viisil nagu me sarnases olukorras suhtuksime oma heasse sõpra. Psühholoog, superviseeritav pereterapeut ja teadveloleku (mindfulness) õpetaja Gea Ashilevi räägib, kuidas teha ruumi enesekaastundele ja hoolivusele.

Miks ja kuidas liikumispause enda ja õpilaste vaimse tervise heaks kasutada?
Minna Sild

Liikumine on oluline, sest see toetab nii füüsilist kui ka vaimset heaolu, leevendades stressi, parandades meeleolu ja suurendades energiataset. Regulaarne liikumine parandab meie üldist elukvaliteeti, enesetunnet ja produktiivsust igapäevaelus. Psühholoog ja Peaasi.ee koolitaja Minna Sild räägib, kuidas liikumispausid meie vaimset tervist toetavad, kuidas liikumist koolikeskkonnas kasutada ja kuidas liikumine õppimist toetab.