Foorum

Lähedase vaimse tervise probleem võib põhjustada nii kimbatust:  Miks ta selline on? Kuidas saan talle abiks olla? Mida ma üldse teha saan? Kuhu peaksin abi saamiseks pöörduma?
Kui kurnatust: Ma ei suuda talle piisavalt toeks olla! Olen tema terviseprobleemidest väsinud! Sageli võib kurnatuse tõttu unarusse jääda enese tervis ning inimesel ei jagu jaksu nii enese kui teise eest hoolt kanda.
Kui meile lähedane inimene on näiteks depressiooni mustas augus, satuvad lähedased sageli nendega koos sinna auku istuma. Seda on tarvis selleks, et aru saada, mis teist vaevab. Suurt abitust võib tekitada olukord, kus seal augus istudes ei saa sa teha muud kui vaadata, kuidas teine sealt pisikeste sammude ja tagasilibisemistega välja ronib.
Teada on, et sellises olukorras olles on suur abi teiste toetusest. Kuna alati ei pruugi olla lihtne end ümbritsevate inimestega oma raskust jagada, siis hea on arutada inimestega, kes on kogenud sama ning saavad vahel ka jagada oma teadmisi ja omandatud kogemusi.
Foorum on mõeldud nii noortele, kelle vanemal  või õel-vennal on vaimse tervise probleem, kui teistele, kes tunnevad, et tahaksid nii oma häid kogemusi kui koormat jagada.
Foorum on anonüümne ning seda modereerivad Peaasi.ee e-nõustajad.

Uuri lähemalt siit.