MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas.

Anneta Peaasjadele, et saaksime pakkuda ja arendada kaasaegseid teenuseid vaimse tervise raskustega võitlevatele noortele! Vaimne tervis on inimõigus.

Püsiannetus (või käsitsi ülekandeks)

  • Pangakonto: EE262200221054190282 (Swedbank)
  • Saaja: Peaasjad MTÜ

Ühekordne makse

Kes on Peaasjad?

MTÜ Peaasjad ühendab inimesi, kes hoolivad vaimsest tervisest. Peaasja tuumikusse kuulub vaimse tervise ja noorsootöö spetsialiste, konsultante ja kaasamõtlejaid erinevatest eluvaldkondadest. Peaasjalisi ühendab entusiasm, huvi ja austus inimliku suhtes. Püüdleme vaimse tervise teemade mõistva, aruka, paindliku, kuid ka optimistliku, kergema ja avatuma käsitlemise poole.

Mida me tahame saavutada?

Nii nagu pea on meie keha oluline ja tavaline osa, on vaimne tervis osa meie elukvaliteedist. Tahame, et vaimne tervis oleks nii tavaline ja nähtav osa meie elus nagu pea on meie keha osa. Soovime, et kõik inimesed teaksid, et neil on vaimne tervis, mida oluliseks pidada ja mille eest hoolt kanda.

Kõik, mis toimub meie peade sees, on meiega kogu aeg kaasas. Pea on olemas igalühel ning meil on nii õigus, võimalus kui vastutus seda parimal viisil kasutada.

Nii maailmas kui Eestis on olemas palju häid, toimivaid ja kasulikke mooduseid pea ja vaimse tervise hoidmiseks. Tahame, et inimestel oleks võimalus neid kasutada ja nendest omavahel rääkida.

Tahame, et väheneks psüühikahäiretest põhjustatud kannatuste hulk.

Praegu pöördub depressiooniga spetsialisti juurde vaid kolmandik inimestest. Ärevushäired röövivad sageli suisa mitukümmend aastat head elu, sest neid ei tunta ära ega leita õigeid paranemismeetodeid. Psühhoosi seisundis kannatavad inimesed vahel aastaid, enne kui leitakse võimalus abi saada.

Psüühikahäiretega kaasnev häbimärgistamine invaliidistab olulist protsenti Eesti inimestest, muutes neid abitumaks ja haigemaks.

Teada on, et vaimse tervise häireid saab, kas ennetada või varase sekkumisega tervisekahjusid vähendada. Igaühel on võimalik oma enesetunnet paremaks muuta. Tuleb vaid leida selleks sobivad tööriistad.

Mida me selleks ette võtame?

Teeme kohase, kaasaegse ja teaduspõhise teabe kõigile kättesaadavaks.

Selleks:

  • Tegutseb portaal Peaasi.ee, koos e-nõustamise võimalusega.
  • Arendame kaasaegseid teenuseid, et vaimse tervise abi oleks paremini kättesaadav.
  • Pakume koolitusi noortele, noortega töötavatele inimestele, ettevõtetele ja teistele huvilistele.
  • Tekitame igal võimalusel avalikke vestlusi vaimsest tervisest.
  • Oleme uudishimulikud, õpime ja täiendame ennast, et oma tegevusi kvaliteetselt ja teadlikult ellu viia.

MTÜ Peaasjad kuulub tulumaksusoodustusega MTÜde nimekirja ja annetuste kasutamisel lähtume Annetuste kogumise heast tavast.