Nõustamine kanepitarvitajatele

Pakume nõustamist täiskasvanutele, kes soovivad kanepi tarvitamist lõpetada või vähendada. Nõustamisprogramm VALIK on Tervise Arengu Instituudiga koostöös väljatöötatud lühisekkumine.

Programmis VALIK osaledes on võimalus:

  • Saada ülevaade kannabioidide (kanepi) tarvitamisega seotud riskidest ja vajadusel teavet abi saamise võimaluste kohta;
  • Uurida lähemalt oma kannabinoidide tarvitamise sagedust ja sellega kaasnevate probleemide ulatust;
  • Omandada uusi oskusi ja teadmisi kannabioidide tarvitamise vähendamiseks või lõpetamiseks.

Programm koosneb ühest kuni kuuest nõustamiskohtumisest. Sobiv kohtumiste arv otsustatakse ühiselt koos nõustajaga kohtumise käigus. Kuus kuud peale programmi läbimist on oodatud elektroonilise järelküsitluse täitmine.

Programmiga võib liituda ja tasuta nõustamisele minna kannabinoidide tarvitaja, kes tunneb, et vajab abi ja kes on vähemalt 17-aastane. Ühtlasi selleks, et nõustamine oleks tõhus, ootame, et osaleja ei tarvita muid narkootilisi aineid ning ei ole raske psühhikahäirega. (Nendel puhkudel soovitame pöörduda otse PERH Psühhiaatriakliinikusse).

Programmis VALIK osalemiseks leia endale sobiv nõustamise aeg siit:

Nõustamised toimuvad Tallinnas või üle videosilla (Zoom).  Registreeritud nõustamisele mitte tulekust (nt haigestumine) tuleks teatada vähemalt 24 tundi enne kokkulepitud kohtumise aega.

Programmis osalemine on tasuta, seda finantseerib Tervise Arengu Instituut ja Justiitsministeerium.

VALIK on Sinu!

Peaasi.ee