fbpx

Peaasjade üheks olulisemaks eesmärgiks vaimse tervise edendamisel on probleemide ennetamine ja võimalikult varane sekkumine. Seetõttu on lisaks teavitusele olnud meie tegevuse algusest alates oluliseks lisaks ka e-nõustamine. Teenus, millele on kiire ja lihtne ligipääs kõigil, kes vajavad vaimse tervise murede korral abi. 

Tänaseks oleme loonud Peaasjade keskuse, mis koondab enda alla kõiki meie pakutavad nõustamisteenused. Peaasjade keskuse eesti- ja venekeelsetele tasuta nõustamistele üle Eesti saab registreerida aja meie online registratuuris: 

Keskuse teenused:

  • Peaasjade keskuse noortenõustamine on madala lävendiga nõustamine noortele vanuses 16-26 aastat, kes otsivad abi  teismeea ja noore täiskasvanu eaga kaasas käivate vaimse tervise probleemide korral.
  • E-nõustamine: Vaimse tervise infoportaalis Peaasi.ee on võimalik küsida vaimse tervise alase abi võimaluste kohta e-kirja teel kliiniliselt töötavalt spetsialistilt: https://noustamine.peaasi.ee/kysi-noustajalt
  • Nõustamisprogramm VALIK on Tervise Arengu Instituudiga koostöös väljatöötatud lühisekkumine kanepitarvitajatele.

Pakume erinevaid nõustamisi:

Noorte nõustamine Peaasi.ee

Ootame 16-26 aastaseid noori tasuta vaimse tervise nõustamisele. Soovi korral otse või videosilla teel. Kõik noored Eestist on teretulnud. Võimaldame 1-3 nõustamiskohtumist ja sobivuse korral pikemat emotsioonide reguleerimise oskuste grupitreeningut.

Kirjalik e-nõustamine

Vaimse tervisega seotud küsimustele, muredele, kahtlustele vastavad kogemustega vaimse tervise spetsialistid. Aitame edasi minna ja enda aitamiseks midagi ette võtta, toetame spetsialisti poole pöördumisel. Vastame 3 päevaga ning portaalis ei avalda.

Kanepitarvitajale programm VALIK

Kanepit või selle analooge tarvitavale inimesele, kes on vähemalt 17 a. Toetame senise kanepitarbimise vähendamisel või loobumisel. Nõustamisprogramm VALIK on Tervise Arengu Instituudiga koostöös väljatöötatud lühisekkumine ja osalemine on tasuta. Loe lähemalt.

Vaimse tervise kriisiabi

Toetame COVID-19 viiruspuhangu ja selle tagajärgedest tulenevate pingete ja raskustega toimetulekul. Pöördu julgelt, kui oled 27-aastane või vanem ning soovid muresid jagada ja nõu pidada! Nõustamine on tasuta. Alla 27-aastastel soovitame valida Peaasi.ee noortekeskuse teenuse.

20% OFF Coupon
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews
Summer20