Peaasjade üheks olulisemaks eesmärgiks vaimse tervise edendamisel on probleemide ennetamine ja võimalikult varane sekkumine. Seetõttu on lisaks teavitusele olnud meie tegevuse algusest alates oluliseks lisaks ka e-nõustamine. Teenus, millele on kiire ja lihtne ligipääs kõigil, kes vajavad vaimse tervise murede korral abi.
Tänaseks oleme loonud Peaasjade keskuse, mis koondab enda alla kõiki meie pakutavad nõustamisteenused. Peaasjade keskuse eesti- ja venekeelsetele tasuta nõustamistele üle Eesti saab registreerida aja meie online registratuuris:
Keskuse teenused:
- Peaasjade keskuse noortenõustamine on madala lävendiga nõustamine noortele vanuses 16-26 aastat, kes otsivad abi teismeea ja noore täiskasvanu eaga kaasas käivate vaimse tervise probleemide korral.
- E-nõustamine: Vaimse tervise infoportaalis Peaasi.ee on võimalik küsida vaimse tervise alase abi võimaluste kohta e-kirja teel kliiniliselt töötavalt spetsialistilt: https://noustamine.peaasi.ee/kysi-noustajalt
- Nõustamisprogramm VALIK on Tervise Arengu Instituudiga koostöös väljatöötatud lühisekkumine kanepitarvitajatele.
Pakume erinevaid nõustamisi:
Noorte nõustamine Peaasi.ee
Peaasi.ee keskuse noortenõustamine on suunatud 16-26 aastastele noortele, kes tunnevad, et neil on vaimse tervisega probleeme. Nt ebakindlus, alaväärsustunne ja madal enesehinnang, meeleolu alanemine ja kõikumine, ärevus, paanikahood, keskendumisraskused, motivatsiooni puudus, korduvad raskused lähisuhetega, söömishäired, enesevigastamine.
Nõustamised toimuvad videosilla teel ja pöörduda võivad noored üle Eesti. Igale pöördujale pakume esmakohtumist, mille jooksul kaardistame koos kliinilise spetsialisti ja nõustajaga peamised murekohad ja teeme ühiselt plaani edasiste abisammude osas. Kui tegemist on kerge kuni mõõdukas vaimse tervise probleem, siis jätkame Peahea nõustamisega ja pakume 1-6 nõustamiskohtumist.
Peahea nõustamine koosneb 9 teema moodulist:
- enesekindel suhtlemine,
- oma viha mõistmine,
- heaoluks vajalik liikumine,
- korralik magamine,
- oma meeleolu ja ärevuse mõistmine ja juhtimine
- probleemilahendamise oskus
- teadvelolek ja lõõgastumine
- enda mõistmine ja aktsepteerimine
- heaoluks vajalik toitumine
Iga moodul sisaldab mitmesuguseid harjutusi ja abivahendeid, mille seast saab valida iseseisvalt või koos spetsialistiga endale sobivamad teemad millega 1-6 nõustamisseansi jooksul töötada.
Kirjalik e-nõustamine
Vaimse tervisega seotud küsimustele, muredele, kahtlustele vastavad kogemustega vaimse tervise spetsialistid. Aitame edasi minna ja enda aitamiseks midagi ette võtta, toetame spetsialisti poole pöördumisel. Vastame 3 päevaga ning portaalis ei avalda.
Kanepitarvitajale programm VALIK
Kanepit või selle analooge tarvitavale inimesele, kes on vähemalt 17 a. Toetame senise kanepitarbimise vähendamisel või loobumisel. Nõustamisprogramm VALIK on Tervise Arengu Instituudiga koostöös väljatöötatud lühisekkumine ja osalemine on tasuta. Loe lähemalt.
Vaimse tervise kriisiabi
Toetame COVID-19 viiruspuhangu ja selle tagajärgedest tulenevate pingete ja raskustega toimetulekul. Pöördu julgelt, kui oled 27-aastane või vanem ning soovid muresid jagada ja nõu pidada! Nõustamine on tasuta. Alla 27-aastastel soovitame valida Peaasi.ee noortekeskuse teenuse.