Toitumine: Toit peaks olema mitmekesine, tervislik ja söögikorrad regulaarsed. Küsi tervisliku toitumise kohta oma ravimeeskonnast või loe lähemalt www.toitumine.ee lehelt.
Uni: Seisa hea selle eest, et magaksid igal ööl vähemalt 8 tundi. Kui sul on raskusi magamajäämisega, uni on katkendlik või midagi muud häirib und, räägi sellest kindlasti oma ravimeeskonnas.
Liikumine: Liikumine teeb tuju paremaks, aitab kehakaalu kontrolli all hoida ja ennast rahulikumana tunda. Leia just endale sobiv viis liikuda vähemalt kaks tundi nädalas, 20 minutit päevas. Mida rohkem liikumist, seda parem.
Suhted lähedastega: Head suhted perekonnas vähendavad pingeid ja loovad kodus rahuliku ja tasakaaluka õhkkonna. Seda on tervenemiseks hädasti tarvis. Seepärast arutage peresuhete üle ka oma ravimeeskonnaga.
Sõbrad ja tuttavad: Pärast haigusepisoodi tuleb uuesti harjuda erinevate suhtlemisolukordadega ning värskendada suhteid sõpradega. See annab juurde enesekindlust ning tekitab paremat meeleolu.
Ravimeeskond: Kasuta ära võimalusi, mida pakuvad ravimeeskonna liikmed, proovi teha nendega koostööd ja leida ühist keelt. Vestlustel saab arutada tekkinud raskuste üle ning küsida ära küsimused, mis seoses haigestumisega on tekkinud. Küsige täpsemalt ka oma haiguse kohta ning paluge viidata kohtadele, kust saab selle kohta teavet. Samuti saab ravimeeskonnaga arutada selle üle, milliste vahenditega ja mida tehes on võimalik kiiremini paraneda. Ravimeeskonna spetsialistid on õppinud pikki aastaid, et osata ravida psüühikaprobleeme ning nende eesmärk on aidata sul paraneda.
Võta elust osa! Osalemine tegevustes, kus on ka teisi inimesi, parandab tuju ja annab lootust. Võimalusel liitu mõne tugigrupiga või osale päevakeskuste tegevuses. Vaata, kas sinu ümbruses on võimalusi vabatahtlikuks tööks: www.vabatahtlikud.ee, www.onnepank.ee. Kui tervis lubab, siis võiksid kindlasti käia tööl, koolis, võtta osa kursustest ja õppida midagi uut.
Treeni oma aju! Loe ajalehti, ajakirju, raamatuid, käi kinos, kontserdil ning muudel meeldivatel üritustel. Proovi leida tegevusi, mis on jõukohased ja meeliköitvad. Lisaks meeldivatele elamustele aitab see parandada tähelepanu, keskendumisvõimet, mälu ja meeleolu.
Vähenda võimalusi haiguse uueks ägenemiseks! Ära tarvita alkoholi ega narkootikume. Alkoholi ja ravimite koos tarvitamine võib tekitada ebameeldivaid, hirmutavaid ja tervisele ohtlikke seisundeid. Ravimite mõju võib alkoholi mõjul tugevneda või väheneda. Narkootikumid võivad kergesti põhjustada haiguse ägenemist ning ka ravimite toime ei pruugi olla enam piisav.
Lase ravimitel oma tööd teha. Ravimite võtmise annuseid ja sagedust tohib muuta kokkuleppel raviarstiga. Kui tekib mõte seda teha, tuleb kindlasti temaga nõu pidada. Kui ilmnevad ravimite ebameeldivad kõrvaltoimed, tasub selle üle kindlasti arutada, et leida sobivam lahendus. Kui sa ei võta ravimeid arsti määratud korra järgi, võib haigus ägeneda ning seisund halveneda. Iga uue ägenemise järel on paranemisprotsess aeganõudvam ning vaevalisem.