Detail

Mis on depressioon?

Me kõik tunneme end aeg-ajalt halvasti: oleme kurvad, pettunud, solvunud, ärritunud, masendunud – need on normaalsed tunded reageerimaks igapäevaelu tagasilöökidele ja ebaõnnestumistele, need on tunded meie elust. Depressioon on midagi muud kui lühiajaline halb tuju või laiskus, depressioon on haigus. Depressiooni korral on inimesel raske oma igapäevase eluga toime tulla.
Sageli ei kogeta depressiooni puhul ainult kurbust, vaid ollakse ka mures, pinges, ärrituv, jõuetu. Tavaline on ka halb kehaline enesetunne, näiteks võib valutada pea või kõht või isegi kogu keha.

Nii palju kui on eri inimesi, on ka depressioonil eri nägusid, igaühe depressioonikogemus on pisut enda moodi. Samas on teatud tunnused, mis kokku teevad depressiooni. Üks tunnus ühel ajahetkel ei ole veel depressioon. Vähemalt kolm-neli tunnust kahe nädala vältel on aga märgiks, et midagi võiks enesetunde parandamiseks ette võtta. Eriti, kui häiritud on õppimine, suhted sõprade või perega, hobidega tegelemine või ka söömine-magamine. Depressioon mõjutab nii meie käitumist, mõtteid, tundeid kui ka kehalist enesetunnet.

Mul oli väga raske hommikul voodist välja tulla. Ma tahtsin end teki alla peita ja mitte kellegagi rääkida. Mu söögiisu oli kadunud ja kehakaal langes. Mitte midagi ei tundunud enam huvitav ja lahe. Kõik oli nõme. Ma olin kogu aeg väsinud, mu uni oli katkendlik. Aga ma teadsin, et pean end käigus hoidma, sest muidu jäävad mu tegemised pooleli. Samas tundus kõik võimatu, ma tundsin, et mitte midagi ei muutu mitte kunagi paremaks.

Kuidas ise ennast aidata saan?
Kuidas ise ennast aidata saan?
Kuidas toetada depressioonis lähedast?
Kuidas toetada depressioonis lähedast?
Kuula, vaata ja loe teiste depressiooni kogemustest
Kuula, vaata ja loe teiste depressiooni kogemustest
Kuidas rääkida koolis depressioonist?
Kuidas rääkida koolis depressioonist?

Quam adipiscing molestie nisl facilisis dictum neque nulla.

Dui fermentum turpis etiam placerat elementum. Dignissim diam eu vivamus vitae pellentesque quam volutpat ultrices molestie. Nascetur feugiat blandit donec eget aenean arcu volutpat bibendum. Pellentesque sodales aliquet eu nisi aliquet vitae. Urna integer egestas velit, convallis a.

bibendum purus phasellus. Nunc, cursus in tincidunt interdum. Bibendum maecenas facilisis pretium dolor volutpat commodo varius amet. Aliquam id integer quis volutpat. In hendrerit iaculis id commodo, urna blandit ut nibh. Non amet diam eu quis sit ullamcorper.

ENVTL kollaaź (1)
ENVTL kollaaź (1)

Adipiscing quis tellus non cursus turpis arcu.

Suspendisse velit non aliquet senectus ut nulla vel etiam. Lorem est pellentesque tellus a, felis auctor nisi, laoreet. Enim, lacus, sollicitudin vulputate amet. Sagittis, bibendum semper commodo, mattis neque. Convallis vulputate suspendisse vulputate sed adipiscing sodales massa maescelerisque proin. Amet nunc, enim a urna vitae vestibulum, consectetur bibendum. Id ut facilisi ornare tempus faucibus ac. Scelerisque sollicitudin est adipiscing aliquet magna in. Amet malesuada mauris sagittis, rhoncus senectus. Vel in aliquam ligula curabitur dictum. Metus, nulla quis amet, non duis.

Huvitav ja oluline
Lorem ipsum dolor sit
Lorem ipsum dolor sit
Nunc mi suspendisse fermentum.
Nunc mi suspendisse fermentum.

Podcast

Vorm