Lase mõtetel minna….

Kui oled eelnevaid soovitusi järjekindlalt mitme nädala vältel praktiseerinud, kuid soovid proovida veel midagi muud, siis võib alljärgnev Sulle sobida:

Selle asemel, et vaidlustada ja asendada ärev mõte abistava mõttega, saad lihtsalt oma mõtet vaadelda ja teadvustada seda endale lihtsalt kui üht mõtet. Seda saab teha nii, et ei lisa mõttele üldse jõudu. Kuidas seda teha?

Kujutle, et Sul tekib korraga järgmine ärev mõte: “Mis siis, kui lennuk kukub alla?”. Selle asemel, et mõte vaidlustada ja asendada enesekindlust sisendavate mõtetega, võid endale öelda nii:

  • Hmm, see oli lihtsalt juhuslik, kummaline mõte, mis mulle pähe kargas!

  • Pole ime, et mu pulss tõuseb, kui mu aju sellist asja ette kujutleb. See on ainult mõte ja saan lasta sellel minna.

 

Ole oma mõtete suhtes uudishimulik, minemata nendega kaasa. See on nagu iseenda kõrval seismine ja vaatlemine, kuidas mõtted tulevad ja lähevad.

See erineb veidi oma mõtete ignoreerimisest või nende minema ajamisest sellepärast, et Sa teadvustad oma mõtteid sellisena nagu nad on (lihtsalt mõtted), selle asemel, et neid vältida.

Abi võib olla sellest, kui kujutled, et mõtted on nagu pilved – nad tekivad, liiguvad ja lõpuks muudavad oma kuju või hajuvad. Sa saad vaadelda, kuidas nad Sinust mööda hõljuvad. Mõned inimesed on kujutlenud oma mõtteid ka langevate, hõljuvate lehtedena. Kui Sa nende poole kätt ei siruta ja neid kinni ei püüa, kaovad need Sinu vaateväljast peagi.

Hey! I am first heading line feel free to change me

Kui enda vastu aus olla ja selle üle järele mõelda, siis ongi Sinu mõtted nagu pidev lehtede tuules liikumine. Sa saad ise valida, millise lehe kinni püüad ja millisel lased minna…

20% OFF Coupon
Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews
Summer20