Visualiseerimine

Hea viis lõõgastumiseks on ka visualiseerimistehnikate kasutamine. Visualiseerimine tähendab mõttes paari minuti jooksul millegi laheda ja Sinus hea tunde tekitava kujutamine, see on nagu vaimne puhkusereis.

Sule silmad ja kujutle end tõeliselt rahustavasse keskkonda. See paik võiks olla selline, kus tunned end täiesti turvaliselt – stress ja mured sinna ei pääse.

Mõned kujutlevad end näiteks istuma päikeselisse randa, metsa või kose äärde. Kujutletakse paiku, kus varem on oldud või ka kohti, kus ei ole kunagi käidud, ent mis on kujutlustes meeldivad. Ei ole olemas seda “üht ja õiget” paika – see paik peab lihtsalt Sinu jaks olema rahustav ja hea. Võti on selles, et püüaksid olla selles paigas kõigi oma meeltega.

Proovime järgi:

sule silmad ja kujutle end muinasjutulisse metsa. Kujutle, kuidas vaatad ringi – ülal kõrguvad puudeladvad ja päikesekiired piiluvad läbi lehtede. Vaata enda ümber – näed ojakest vulisemas. Kas mõni leht liigub vooluga kaasa? Kas ehk helgivad päikesepaistes kivid? Oled Sa üksi või koos Sind armastavate inimestega? Kuula – mida Sa kuuled? Linde? Voolava vee heli? Kas tunned metsa värskust ja jahedust?

Kui oled selles paigas mõttes viibinud paar minutit, tule vaikselt ja rahulikult tagasi oma tuppa ja ava silmad. Võta endale selleks aega.

Kas tunned end kuidagi teisiti? Pea meeles, et saad soovi korral sinna paika alati tagasi pöörduda.

Veel kasulikke nippe

ja-jaa, nämmutamisest, kuidas aktiivus on tähtis, on juba kõrini! Sa oled kuulnud seda sadu kordi! Seda korratakse vaid seetõttu, et see vastab tõele! Juba 15 minutit lisaaktiivsust päevas aitab, et stressitase väheneks. Sa ei pea midagi ennekuulmatut tegema hakkama – käi näiteks kolmel päeval nädalas bussisõidu asemel jala. Mine sõpradega jalutama või jõusaali.

vahel on muutus sama hea kui puhkus. Kui tunned, et iga järgnev päev meenutab äravahetamiseni eelnevat ja oled rutiini kinni jäänud, püüa teha midagi täiesti teistsugust. Paljud jäävad näiteks igal õhtul telekat vaatama või surfavad tundide kaupa netis. Püüa selle asemel minna mõnel õhtul hoopis jalutama või otsi endale mõni lisahobi – näiteks kitarrimäng, heegeldamine või ehete valmistamine. Liitu kunstiringi või fotokursusega. Rutiinimuutus parandab meeleolu ja toob ellu põnevust.

parem on lubada endale päevas mitu puhkepausi kui rabada nagu orav rattas ja kukkuda nädalavahetusel ära. Kui Sul on mõne suurema töö tähtaeg tulekul, planeeri endale puhkepause – võta aega, et helistada sõbrale, tegeleda lemmikloomaga või valmistada endale hoopis üks hea tee või kakao.

naer on võimas pingemaandaja ja aitab kehal lõõgastuda. Naer vabastab kehas kemikaale, mis lõdvestavad lihaseid ja leevendavad ka valu. Nii et vaata mõnda lõbusat filmi, helista sõbrale, kellega saab alati nalja või otsi üles mõned humoorikad youtube’i videod.