Vaimse tervise impro etendus, arutelu ja töötuba

Norra hiljutisest uuringust selgus, et 73% inimestest, kes naeravad igapäevaselt, on tugevam immuunsus ja nad on rahul keskkonnaga, kus viibivad.

 

Vaimse tervise impro on Ruutu10 ja Peaasi.ee ühisel koostööl loodud lõbus, hariv ja vaimset tervist toetav tegevus. See koosneb kolmest osast:

  • Hoogsast, kaasavast ja naljakast improkomöödia etendusest, kus Ruutu10 kogenud improviseerijad loovad lühikesi koomilisi improviseeritud sketše.
  • Arutelust vaimse tervise ning improkomöödia seostest ja mõjust.
  • Arendavast improteatri töötoast. Üks asi on etendust näha ja naerda, aga hoopis ägedam kogemus on seda ise teha.

Pakume vaimse tervise improt kahes versioonis:

  • 60-minutiline etendus – see koosneb 30 min etendusest, 15 min arutelu ja 15 min praktiline töötuba, kus publik proovib ja analüüsib improharjutusi koos “pingi”naabriga
  • 120-minutiline etendus – see koosneb 40 min etendusest, 20 min arutelu ja 60 min töötoast, kus maksimaalseks osaliste arvuks ühele töötoale on 20. Tavaliselt on meil kohapeal kaks juhendajat ja töötoa osaliste arv saab olla kuni 40. Samuti oleks töötoale vaja eraldi ruumi, kus saaksime teisi häirimata harjutusi teha. Soovi korral saame tõsta ka juhendajate arvu.

Ruutu10 ja Peaasi.ee arendasid vaimse tervise impro Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi projekti Peaasi ajab naerma! Tegevust on toetatud ka Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Vaimse tervise impro etenduse, arutelu ja töötoa tellimiseks palume ühenduda Ruutu10’ga, kirjutades martin@ruutu10.ee. Uuri lähemalt SIIT.

Etendusel ja töötoas osalejate tagasiside