Naljakirjutamise koolitus

Kutsume Sind osalema naljakirjutamise koolitusel:

  • kui elad Lõuna-Eestis,
  • koolitusel osalemine mahub Sinu graafikusse teiste tegemiste kõrval oktoobris-novembris 2023,
  • Sind kõnetavad vaimse tervise teemad isiklikult ning tahad õppida nalja kirjutamist.

Naljakirjutamise koolitus, see on:

  • juhendatud naljakirjutamine 30 minutit päevas, 5 päeva nädalas ja 5 nädalat jutti
  • vaimse tervise esmaabi koolitus
  • emotsioonide reguleerimise koolitus
  • esinemiskoolitus

 

Tulemuseks koolitatud vaimse tervise teadlik naljameister!


Kui naljakirjutamise koolitus on midagi sellist, mis Sulle huvi pakub ja tahaksid täiega kaasa lüüa, siis anna meile oma huvist märku:

Mis?

Naljakirjutamise koolitus koosneb kolmest osast:

  1. Turvalise ja üksteist toetava õhkkonna loomise eesmärgil läbivad kõik osalejad nii vaimse tervise esmaabi kui ka emotsioonide reguleerimise koolituse. See võimaldab koolitusel osalejatel omavahel paremini tuttavaks saada ning aitab tulla toime ka erinevate emotsioonidega, mis koolitusel jooksul esile võivad kerkida. Vaimse tervise esmaabi koolitus annab oskuse märgata ning olla toetavaks kuulajaks inimestele, kel vaimse tervise murele viitavaid käitumisviise.
  2. Seejärel läbitakse ühiselt naljakirjutamise etapp, mil pannakse end proovile 30 minutit päevas, 5 päeva nädalas, 5 nädalat jutti juhendatult nalju kirjutades.
  3. Järgmise sammuna panevad koolitusel osalejad enda kirjutatud naljadest kokku lühikese püstijalakomöödia etteaste teksti ning läbivad Kinoteatri eestvedamisel ka esinemiskoolituse. Selle tulemusel on osalejad valmis soovi korral enda kirjutatud nalju ka väiksema publiku ees ette kandma.

Miks?

Kirjutamise käigus on võimalik kirjutajal endal oma kogemused läbi protsessida ning tihtipeale aitab kirjapanek sellele oluliselt paremini kaasa, kui kogemuste peale mõtlemine. Antud meetodit on tavainimeste kaasamiseks püstijalakomöödia tegemisse mujal maailmas kasutatud edukalt, üks eredaim näide pärineb Kanadast.

Kinoteatri meeskond on nalja kirjutamise koolitust varasemalt nii näitlejate ringis kui ka Peaasi.ee meeskonnaga ellu viinud, kuid nüüd usume, et on nii ühiskondlik valmisolek kui ka vajadus viia see inimesteni kogukonnast, et võimestada neid niimoodi oma vaimse tervisega seotud lugusid ja toetavaid sõnumeid jagama.

Kuidas?

Naljakirjutamise koolitusel osalemiseks tuleb esmalt ära täita registreerimisvorm. Anna oma huvist märku enne 8. maid 2023.

Võtame Sinuga ühendust  pärast 8. maid ning anname märku edasistest sammudest, mille hulka kuulub kindlasti ka näost näkku kohtumine Peaasi.ee ning Kinoteatri esindajatega.

Koolitusel osalejad selgitatakse välja hiljemalt juunis 2023 ning koostöökokkulepped allkirjastatakse augustis 2023.

Koolitus toimub oktoober-november 2023.

Kursus on tasuta ja kohad täituvad kiirelt, seega anna oma huvist märku pigem varem kui hiljem.