Korras kodu versus segamini kodu?

Kui inimestelt küsida, miks nad oma kodu koristavad, siis sagedasem vastus on, et korras ja mugavad kodus tunnen end hästi ja mul on seal hea olla.On inimesi kellele meeldib enda ümber kord nagu näiteks seriaalist tuntud Monk ja on neid, kes kuuluvad teise äärmusse. Kõige rohkem on neid, kes kuuluvad nende kahe äärmuse vahele. Kui Sa elad koos teiste inimestega, siis on Sinuga koos elajatel sageli ootused, et ka Sina koristaksid ja hoiaksid oma asju korras. Kust siis läheb piir normaalse ja liigse koristamise vahel?

Eks see on ennekõike enesetunde küsimus, kuid head märksõnad võiksid olla:

Eks see on ennekõike enesetunde küsimus, kuid head märksõnad võiksid olla:

– söögiasjad (eriti toidu jäänused) on köögis;

– puhas ja must pesu on eraldi soovitavalt kapis, riiulil jm. Proovi vältida põrandale ja voodile riiete kuhjamist. Kui oled seda tüüpi, et mustad riided ei jõua pessu ja nii pead kõik sh puhtad ja mustad riided ära pesema, siis hangi kohe enda tuppa mustadele riietele pesukorv.

– Kui puhtad riided ei jõua kappi nt põhjusel, et Sul ei ole suurt riidekappi, siis võid riideid hoida lahtisel stangel paljudel riidepuudel. Riidepuul näevad riided paremad välja kui riiete virnad põrandal ja voodil.