Kuidas oma kehasse paremini suhtuda:
Tihti juhtub, et isegi, kuigi sul on olemas arst või psühholoog, on igapäevaste katsumustega toimetulek endiselt keeruline. Sellisel juhul võib haigusega võitlemiseks vaja olla midagi enamat. Selleks võivad olla meelespead või teatud protseduurid ja rituaalid, näiteks ohumärkide tajumisel koheselt kindlale isikule helistamine. On väga oluline, et ka sina leiaksid endale selle miski, mis just sind igapäevaselt aitaks. Ühel hetkel võib see päästa sind haigusega kaasnevatest keerulistest situatsioonidest, sest toimetuleku mehhanism on muutunud ning sa oled paranemisel suure sammu edasi astunud. Järgnevalt on välja toodud mõned sellised „abimehed“.
Hakka pidama päevikut, mis kannab nime „Asjad, mille eest ma tänulik olen“ ning täida seda igal õhtul. Isegi siis, kui sa ei suuda välja mõelda üle ühe asja. Kirjuta üles iga pisimgi asi, mille eest tänulik oled! Päeviku eesmärgiks on veenda ennast, et tervenemine on oluline ning pakkuda vastust küsimusele, miks. Ole tänulik kõikide positiivsete asjade eest oma elus!
Kirjuta märkmepaberitele positiivse sisuga hüüdlauseid ning kleebi need kõikjale endale nähtavatesse kohtadesse oma korteris või toas. Pole just alati lihtne öelda, et oled väärtuslik või äge, eriti tervenemise algusjärgus. Seega võiksid need väikesed meeldetuletajad sind esialgu aidata.
.
Kui tunned tungi liiga palju süüa, oksendada või söömist piirata, siis püüa mõelda oma tunnetele. Kirjuta esmalt üles emotsioonid ja mõtted, mis antud hetkel sinu peas ringlevad ning järgnevalt see, kuidas kavatsed nendega toime tulla ja miks see sinu jaoks oluline on. Ainuüksi sellega oled astunud sammu, et oma tunnetega teistmoodi hakkama saada ning see muutub edaspidi järjest kergemaks!
Koosta kirjalik pöördumine oma söömishäire poole. Võid „talle“ ka nime anda. Kirjuta kõigest, mida tema juures vihkad ning kuidas tema olemasolu sind takistab. Kui vaja, kasuta tõeliselt ebaviisakat kõneviisi ning ütle talle, mida halba ta sulle teinud on ja miks sa tahad temast igaveseks lahti saada. Nüüd „saada“ kiri ära: murra see kokku, kortsuta ning põleta või kustuta ära. Seda harjutust võid vajadusel läbi teha mitmeid kordi, et vabastada endasse kogunenud viha ja frustratsioon.
Kirjuta oma eesmärkidest, unistustest ja täna end, et oled olemas! Too kirjas välja iseloomujooned, mis sulle enda juures meeldivad ning miks soovid paraneda. Jäta kiri käepärasesse kohta ja loe seda kasvõi iga päev või ava see siis, kui seisad silmitsi raske hetkega. Endale kirjutamine on veel üks hakkamasaamise mehhanism ning kirja lugemine aitab sul iseendasse paremini suhtuda.