Veebikursus
KUIDAS ARENDADA
SOTSIAAL-EMOTSIONAALSET PÄDEVUST
endas ja teistes

Tere tulemast sotsiaal-emotsionaalse (SE) pädevuse arendamise veebikursusele! 

Meil on hea meel, et mõtled osaleda kursusel, mis ei muuda ainult sinu vaadet haridusele, vaid ka su suhtumist enda ja oma õpilaste eludesse. 

Oled siin, sest usud, et SE-pädevus on midagi enamat kui lihtsalt nn pehmed oskused – see on eluline kompetents, mis aitab meil mõista iseennast ja suhelda tõhusalt teistega. Me elame üha keerukamas maailmas, kus meie vaimne tervis ja heaolu sõltuvad järjest enam võimest juhtida oma emotsioone, toime tulla stressiga ja luua tugevaid suhteid.

Kui saad õpetajana oma õpilastele neid oskusi pakkuda, annad neile võimaluse kasvada terviklikeks ja vastutustundlikeks inimesteks, kes suudavad navigeerida elu keerdkäikudes ja toime tulla kiiresti muutuvas maailmas.

Sotsiaal-emotsionaalne areng toimib justkui positiivne filter, mis aitab noortel maailma ja teisi inimesi optimistlikumalt näha, enda ja teiste eest hoolitseda ja oma ambitsioone ellu viia.

Kursus pakub põhjalikke taustateadmisi, mõtteharjutusi ja interaktiivseid elemente, mis aitavad sul oma sotsiaal-emotsionaalseid oskusi tõhusalt avastada ja arendada. Sa õpid, kuidas toetada oma õpilasi nende teekonnal, arendades nii enda kui ka nende tugevusi.

Sind ootab ees põhjalik tutvumine SE-pädevusega. 

Kursuse läbimise järel:

  • oled analüüsinud enda SE-pädevust enesehindamise küsimustiku kaudu;
  • tead, mis on SE-pädevus ja millistest osadest see koosneb; 
  • mõistad, milline on SE-pädevuse roll inimese elukvaliteedis, sh toimetulekus õppimise, suhete ja eluga üldse;
  • oskad märgata, kuidas SE-pädevus areneb, ja leida võimalusi, kuidas õpetaja saab arengut toetada;
  • tead, milline on õpetaja enda SE-pädevuse roll tema professionaalsuses ja tema õpilaste arengus.

Saad kursust läbida siinsamas kodulehel sulle meelepärasel ajal ja sobiliku tempoga. Leiad materjalidest nii lugemis- kui videosisu, ohtralt visuaale, mudeleid ning tööriistu, millega sotsiaal-emotsionaalset pädevust arendada. Kursuse progressi näed iga mooduli alguses ja lõpus, et näeksid, kui kaugele oled läbimisega jõudnud.

Kursuse autorid on hariduspsühholoogia dotsent Elina Malleus-Kotšegarov ja SA Kiusamisvaba Kooli arendus- ja kvaliteedijuht Kristiina Treial. 

 

Vaata Kristiina ja Elina tervitusvideot, kust kuuled kursusest lähemalt. Tutvu nende kogemusega lähemalt video all.

Kas oled valmis alustama? 

Õppimise alustamiseks sisesta oma e-posti aadressi ning oledki kursusel sees! Lõpetamisel saad alla laadida osalemist tõendava dokumendi.

Lähme teele!