Peaasi.ee otsib vaimse tervise vitamiinikuuri raames rõõmu toovat ja rõõmu loovat õpetajat. Keskendume sellel aastal just rõõmutundele, mistõttu ei ole ootamatu, et just heade emotsioonide nädalal soovime hüüda välja võimaluse tunnustada kolleegi või õpetajat tiitiliga “Rõõmu loov õpetaja”. 

Teame, et positiivsete kogemuste ja suhtluse tagajärjel tõuseb dopamiinisüsteemi (igapäevaelu valuvaigisti:) aktiivsus, mille tagajärjel tunneb inimene häid emotsioone ja kõrgenenud motivatsiooni. Kuuluvustunde ja hooliva suhtlemise tulemusel meie stressihormooni tase langeb ja tõuse oksütotsiini ehk õnnehormooni tase.

Selle kõige tulemusena arenevad ajus võrgustikud, läbi mille paraneb emotsioonide regulatsioon, mis omakorda toetab vaimset tervise nt läbi oskuse tähelepanu suunata rohkem positiivsetele stiimulitele. Õppimise kontekstis teame ka seda, et rõõmu ja õnnetunde tõttu tõustnud serotoniini ja dopamiini tase parandab meie mälu ja õppimisvõimet. Kokkuvõtlikult, rõõmu tundmine ei ole kasulik mitte ainult meie heaolule, vaid ka hea meie töö ja õppimise tulemusele.

Mistõttu otsimegi teie meeskondadest inimesi, kellel see rõõmu loomine eriti hästi välja tuleb.

Elurõõm, töörõõm, õppimisrõõm, liikumisrõõm, loomisrõõm … peaasi, et rõõm. Teie otsustate, jagate meiega rõõmu ja kirjeldate! Meie tunnustame ja täname! Teie rõõmustate koos ja tähistate!

Kõikidele rõõmuloojatele meie poolt tänukiri. Kandidaate ootame kuni 14.aprill. 

Palume Sinu abi, et leida üles need õpetajad. Erilisemad lood jõuavad meie kanalite kaudu laiema publikuni ja saavad koos tänukirjaga kingituse.

Tunnusta õpetajaid enda ümber! Sotsiaalmeedias tähista postitusi teemaviidetega #rõõmuloovõpetaja #rõõmsaiminimene #vaimsetervisevitamiinid