OÜ Peaasjad pakub järgmisi teenuseid:

Tasuline teenus: kliinilise psühholoogi vastuvõtt 80 eur/h

Visiiditasu: Perearsti saatekirjaga pöördudes on kliinilise psühholoogi visiiditasu 20  eurot.  Visiiditasu on 5 eurot, kui teenust osutatakse kindlustatud isikule, kes on:

  • alla 19-aastane;
  • rase (välja arvatud kui ambulatoorset eriarstiabi osutatakse seoses raseduse või sünnitusega);
  • alla üheaastase lapse ema;
  • üle 63-aastane;
  • riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel töövõimetuspensioni või vanaduspensioni saaja;
  • töövõimetoetuse seaduse alusel tuvastatud osalise või puuduva töövõimega;
  • töötu tööturumeetmete seaduse tähenduses;
  • sotsiaalhoolekande seaduse alusel toimetulekutoetuse saaja või tema perekonnaliige, kui isikule või tema perekonnale on ambulatoorse eriarstiabi osutamise kuul või sellele eelnenud kahel kuul makstud toimetulekutoetust.

OÜ Peaasjad psühholoogid

Maris Hinn on kliiniline psühholoog lisapädevusega lapsepsühholoogias.Ta on lõpetanud psühholoogia magistriõppe Tartu Ülikoolis 2009. aastal. Maris on läbinud kognitiiv-käitumusliku psühhoterapeudi põhiväljaõppe Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioonis ning dialektilise käitumisteraapia intensiivse väljaõppe. Lisaks on ta täiendanud end lahenduskeskse lühiteraapia ja pereteraapia alal. Maris töötab psühholoogina 2004. aastast, töötades nii noorukite kui täiskasvanutega. MTÜ Peaasjades on Maris olnud tegev kliinilise spetsialistina. 

Töökeeled: eesti

Anna-Kaisa Oidermaa on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia erialal ja töötanud psühholoogina ligi 20 aastat. 12 aastat sellest töötas Anna-Kaisa PERH psühhiaatriakliinikus esmaste psühhootiliste kriiside osakonnas ja viimased 6 aastat MTÜs Peaasjad noortega. Anna-Kaisal on pereteraapia väljaõpe, ta on läbinud algkursused KKTs ja analüütilises teraapias. Lisaks on ta end täiendanud EMDRi ja traumateraapia valdkonnas ning skeemiteraapias. 

Töökeeled: eesti

Kadi Parve on kliiniline psühholoog, kes omab 10-aastast kogemust töös psüühikahäiretega inimestega. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli magistriõppe kliinilise psühholoogia suunal. Ta on töötanud PERH Psühhiaatriakliinikus alates aastast 2015 ning MTÜ Peaasjades erinevates rollides (e-nõustamine, kliiniline spetsialist, koolitaja). Ta on läbinud erinevaid koolitusi nii psüühikahäirete hindamise (nt SNAP-2 kasutajakoolitus, IPDE-ICD 10 intervjuu jpt) kui ka nõustamis- ja teraapiaoskuste (nt lahenduskeskne lühiteraapia, KKT algkursus, pereteraapia II astme väljaõpe) alal. Ta täiendab end pidevalt ja jätkuvalt, et säilitada pädevust kiiresti arenevas ja mitmetahulises vaimse tervise abi maailmas. 

Töökeeled: eesti

Linda-May Larin on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia bakalaureuse- ja magistriõppe, spetsialiseerudes kliinilisele psühholoogiale. Magistriõpingute ajal täiendas ta end lisaaasta jooksul ka Moskva Riikliku Ülikooli kliinilise psühholoogia teaduskonnas ning Moskva Kõrgemas Majanduskoolis pereteraapia alal.

Linda-May’l on ligi 9-aastane praktiline töökogemus täiskasvanute ja noorukitega kliinilise psühholoogia valdkonnas. Ta on töötanud Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikus nii polikliiniku kui ka statsionaarse ravi osakondades, kus ta tegeles laia spektri psüühikahäiretega patsientidega. Samuti on tal kogemus noorukitega töötamisel Laste Vaimse Tervise Keskuse söömishäirete osakonnas. Lisaks on ta töötanud mitmes suures psühholoogilise abi keskuses, kus osutas nõustamisteenuseid erinevate sihtrühmade jaoks.

Linda-May on osalenud nõustajana erinevates programmides, mis keskenduvad alkoholi- ja kanepitarbimise vähendamisele või lõpetamisele. Tema peamised huvivaldkonnad on meeleolu-, ärevus-, söömis- ja sõltuvushäired.

Teraapias kasutab ta kognitiiv-käitumuslikku teraapiat (KKT) ja dialektilist käitumisteraapiat (DBT). Traumakogemustega patsientide toetamisel rakendab ta narratiivse ekspositsiooni teraapiat (NET) ning KKT meetodeid. Hetkel on ta kolmeaastase kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapia väljaõppe viimases etapis.

Töökeeled: vene