Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine sai alguse 2015. aasta Arvamusfestivalil, kus Peaasi.ee eestvõttel toimunud töötuba tõi kokku motivatsioonipisikuga varustatud vaimse tervise huvilised. Noorteliikumine tegutses esmalt nime all Peaasjalikud Noored, ent 2017. aasta augustist leidsime üles enda päris oma nime: Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine. Nimevahetus ei tähenda aga Peaasjade kui olulise koostöökanali kadumist!

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine on ühendus kõigile noortele, keda huvitab vaimse tervise edendamine. See noorteliikumine koondab inimesi, kelle helesinine unistus on, et iga noor Eestis saaks kasvada vaimset tervist toetavas ühiskonnas. Usume, et päris noorte päris lugude kuulmine loob mõistmist ja pakub julgustust probleemide tunnistamiseks ning abi otsimiseks.

Mida teeme?

  • Loome turvalist, julgustavat ja innustavat keskkonda korraldatavatel üritustel ning meie liikmetele mõeldud veebipesas.
  • Noortelt-noortele teavitustööd koolides, noortekeskustes ja mujal. Jagame sealjuures kogemuslugusid vaimse tervise võitlustest, et tõsta teadlikkust ja kutsuda üles oma muredele abi otsima.
  • Noortelt-täiskasvanutele teavitustööd, et neilgi õnnestuks vaimse tervisega murega noori paremini mõista ja toetada.
  • Esindame noorte vaimse tervise vajadusi riiklike poliitikate kujundamisel ja mujal, kus tehtavad otsused puudutavad noorte heaolu – ehk tegeleme huvikaitsega
  • Koostööd Peaasi.ee tiimiga, et ühendada spetsialistide ja noorte endi jõud ja mõtted noorte vaimse tervise edendamiseks erinevate projektide raames.

Omakeskis loome maailmavallutusplaane, mängime lauamänge, peame mölateraapia kohtumisi ja korraldame erinevaid omaalgatuslikke üritusi. Peamiselt tunneme lihtsalt rõõmu mõttekaaslaste olemasolust.

Lähemat infot leiad kodulehelt envtl.ee


ENVTL juhatus

Liis Kuusik – juhatuse esimees (liis@envtl.ee)

Hanna Reimand – siseasjade juht (hanna@envtl.ee)

Liina Deutschler – rahaasjade juht (liina@envtl.ee)

Mirjam Pirn – juhatuse liige (mirjam@envtl.ee)

Karmen Kozma – juhatuse liige (karmen@envtl.ee)

Ühise kirja juhatusele saab teele panna aadressil tere@envtl.ee või kontaktivormi kaudu ENVTLi kodulehel!


Juhatusele on abiks:

Hedvig Madisson (hedvig@envtl.ee) ja Merle Purre (merle@envtl.ee) tegutsevad ENVTLis mölateraapia ehk toetava vestlusgrupi läbiviijate, kogemusloo koolituste ja Erasmus+ projekti Peer Support+ ellukutsujatena.

Birgit Malken (birgit@envtl.ee) jätkab võtmeisikuna huvikaitse teemades.


Kui Sul on seoses noorteliikumisega tekkinud mõni küsimus või koostööidee, saada julgelt kiri aadressile tere@envtl.ee või otse meie juhatuse liikmetele.


Kui soovid liituda Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumisega, täida liitumisvorm ja võtame Sinuga ühendust!

Kui soovid, saad noorteliikumisele  hoogu anda, tehes annetuse meie arvelduskontole:
MTÜ Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine, EE547700771002945955 (LHV)