Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine

Jäädvustus Peaasjade ja Peaasjalike Noorte suvepäevadelt, 2016

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine sai alguse 2015. aasta Arvamusfestivalil, kus Peaasi.ee eestvõttel toimunud töötuba tõi kokku motivatsioonipisikuga varustatud vaimse tervise huvilised. Noorteliikumine tegutses esmalt nime all Peaasjalikud Noored, ent 2017. aasta augustist leidsime üles enda päris oma nime: Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine. Nimevahetus ei tähenda aga Peaasjade kui olulise koostöökanali kadumist!

Sellesse gruppi kuuluvad inimesed, keda huvitab Eesti noorte vaimne tervis ja heaolu ning kelle silmis on motivatsioonisäde midagi olulist selle heaks korda saata. Pole sugugi vähem oluline, et ühendavaks ja sütitavaks jõuks on ka meie endi kogemused. Otsene või kaudne kokkupuude vaimse tervise maailma ning selle probleemidega annab väärt lähtepunkti meie teekonnaks maailmaparandamise rajal.

Meie visioon on, et iga Eesti noor kasvaks üles vaimset tervist toetavas keskkonnas. 

Meie senistes tegevustes on olulisel kohal kaasavate vaimse tervise loengute andmine Tartumaa gümnaasiumites, kus koos Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsiga jagatakse lisaks teadmistele ka enda isiklikke kogemusi vaimse tervise probleemidega. Nõnda on meie tegevus enam kui lihtsalt teavitustöö – päris noorte päris kogemuste kuulmine loob mõistmist moel, mida ei saa pakkuda ükski spetsialist.

Noorte algatusel toimuvad Tallinnas ja Tartus aruteluõhtud ja muhedad kokkusaamised, mille käigus saab kuulda huvipakkuvatest vaimse tervisega haakuvatest teemadest, vaadata mõnd põnevat filmi, proovida üheskoos joogat, meditatsiooni või hoopis mõttekaaslastega pitsa ja lauamängu ümber koguneda.

Lähemat infot võid leida ka meie kodulehel envtl.ee

ENVTL juhatus

Merle Purre – Juhatuse esimees; merle@envtl.ee

Birgit Malken – Aseesimees välisasjade alal; birgit@envtl.ee

Hedvig Madisson – Aseesimees siseasjade alal; hedvig@envtl.ee

Kui soovid liituda Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumisega, täida liitumisvorm ja võtame Sinuga ühendust!

Kui Sul on seoses noorteliikumisega tekkinud mõni küsimus või koostööidee, saada julgelt kiri aadressile tere@envtl.ee või otse meie juhatuse liikmetele.

Kui soovid, saad noorteliikumisele  hoogu anda, tehes annetuse meie arvelduskontole:
MTÜ Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine, EE547700771002945955 (LHV)