Peaasi.ee konverents 9.veebruaril

9. veebruaril toimus Tallinnas konverents „Noorte vaimne tervis: ennetamine, nõustamine, sekkumine – kuhu oleme jõudnud ja kuidas edasi?“

Konverentsil vaadati tagasi ja võeti kokku Peaasi.ee tegevuse viimase kahe aasta jooksul Norra toetuste 2009-2014 Rahvatervise programmi raames. Jagati häid praktikaid ning mõtteid Eestist ja mujalt, kuulati meeleolukat muusikat Kristjan Kannukese esituses ning koguti ideid tulevikuks.

Päeva jooksul said teiste seas sõna Peaasi.ee asutajad Anna-Kaisa Oidermaa (kliiniline psühholoog) ja Ere Vasli (lastepsühhiaater). Oma kevadel edukalt kaitstud magistritööd vaimse tervise ja stigma teemadel tutvustas Merle Purre (semiootika MA, MTÜ Peaasjad noorteaktiivi vedur). Erinevates töötubades andsid Peaasjade koolitajad ning spetsialistid ülevaate nii Norra projekti raames välja töötatud vaimse tervise it-lahenduste kui ka läbiviidud koolituste kohta ja avanes võimalus üht-teist ka kohapeal katsetada ning läbi teha.

Soome kogemusi vahendas konverentsil lastepsühhiaater Tytti Solantaus (Mielenterveustalo; Effective Family & Child programme), kes rääkis täpsemalt nii oma esitluse raames kui töötoas 2001. aastal alustatud programmist, mis on suunatud sellele, et  arendada ning uurida vaimse tervise häirega lapsevanemate lastele mõeldud vaimse tervise alaseid sekkumisvõimalusi.

Austraalia noorsootöö vaimse tervise valdkonna värskemaid uudiseid ning suundi jagas videoettekandes Khan Churchill (Youth Affairs Council of Victoria), tuues ühtlasi välja mõned innovaatilised programmid ja organisatsioonid, mis tegutsevad vaimse tervise it-lahenduste valdkonnas.

Konverents toimus 9.veebruaril 2016 Tallinnas innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory (Raja 15, Tallinn). Päeva modereeris Jim Ashilevi.

Esitlused:

Ere Vasli

Khan Churchill_viited

Merle Purre

Tytti Solantaus_ettekanne

Tytti Solantaus töötuba Implementation

Umberto Dorus Geerts ja Merle Purre

 

Ere Vasli: tervitussõnad

Khan Churchill: noorte vaimne tervis Austraalias

https://vimeo.com/153739727

Liina Kersna: tervitussõnad

Merle Purre: psüühikahäirete stigma ja vaimse tervise diskursus Eesti noorte seas.

Tytti Solantaus: Effective Family and Child Programme

 

Seminari rahastatakse Norra toetustest 2009-2014 Rahvatervise programmi raames.

Korraldaja jätab endale õiguse viia vajadusel päevakavasse sisse muudatusi.

 

Peaasi-ee_logo-slogan0_sotsmin_3lovi_estNorway+Grants+-+JPG