Kutse noorsootöötajatele (24.11, 16.01 ja 28.01)

MTÜ Peaasjad kutsub noorsootöötajaid koolitusele

Peaasjalikult vaimsest tervisest

24.11, 16.01 ja 28.01

 

Psüühikahäired on maailmas noorte puhul enam levinud töövõimetuse põhjustajaks. Ravimata ja märkamata häired võivad muutuda elukestvateks ning mõjutavad oluliselt nii toimetulekut koolis, tööl kui suhetes. Enamuse psüühikahäirete puhul on olemas efektiivsed ravimeetodid, levinumate häirete puhul, nagu depressioon või erinevad ärevushäired, paraneb õige sekkumise korral suurem osa inimestest hästi. Milliste noorte vaimse tervise muredega oled sina oma töös kokku puutunud? Kas oled tundnud, et vajad lisateadmisi, et noorte muresid märgata ja õigeaegselt sekkuda?

Olete oodatud registreeruma koolitustele „Peaasjalikult vaimsest tervisest“, mis on kolme koolitust sisaldav seeria teemadest, mis noorsootööd ja vaimset tervist ühendab. Koolitused toimuvad SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku Klubimajas (Paldiski mnt 52/7, link: https://goo.gl/maps/WSBrZ).

Koolituste toimumisaeg on 10.00-14.00.

Koolituste eesmärk on pakkuda noorsootöötajatele esmaseid teadmisi ja hoiakuid vaimsest tervisest, mida neil oma töös võib vaja minna. Lisaks pakume võimalust mõelda, kuidas hoida enda tervist ja mida teha kui sul on noor, kes vajab oma vaimse tervise murega toetust ja abi. Koolitused jagunevad kolme päeva peale.

24.11 selgitab, mis on vaimne tervis ja käsitleb peamiseid noorte vaimse tervise häireid ning noorsootöötaja sekkumisvõimalusi.

16.01 puudutab vaimse tervisega seotud häbimärgistamist ühiskonnas ja noorsootöös. Käsitlust leiab ka noorsootöötaja enda vaimse tervise hoidmise teema.

28.01 toimub seminari vormis ja on suunatud lahenduste arutamiseks, kuidas noorsootöös noorte vaimse tervise muresid paremini märgata ja sekkuda.

Koolitusi viivad läbi MTÜ Peaasjad koolitajad kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa, psühhiaater Ere Vasli, sotsiaalpedagoog ja koolitaja Umberto Dorus Geerts ja noorsootöö spetsialist Marit Kannelmäe-Geerts jt.

Oodatud on noorsootöötajad Tallinnast ja mujalt, kes tunnevad huvi ja soovi noorte vaimse tervise teemadel end täiendada, et seda teadmist oma igapäevatöös kasutada.

Registreerimine toimub kuni 18.11 tööpäeva lõpuni. Kinnituse osalemisest saadame teile hiljemalt 21.11. Huvi korral soovitame registreerimisega kiirustada, kuna kohtade arv on piiratud ja huvi suur. Seminar on osalejatele tasuta (v.a transport).

Registreerimisvormi leiad siit: https://peaasi.ee/registreerumine/

Norway Grants

Koolitusi rahastatakse Norra toetustest 2009-2014 Rahvatervise programmi raames.

Küsimuste korral võta ühendust: Marit Kannelmäe-Geertsiga marit@peaasi.ee

Peatse kohtumiseni!
MTÜ Peaasjad

www.peaasi.ee