Kutse noorsootöötajatele (6.04. ja 28.04.)

MTÜ Peaasjad kutsub noorsootöötajaid koolitusele

Peaasjalikult vaimsest tervisest

06.04.2015 ja 28.04.2015

 

Psüühikahäired on maailmas noorte puhul enam levinud töövõimetuse põhjustajaks. Ravimata ja märkamata häired võivad muutuda elukestvateks ning mõjutavad oluliselt nii toimetulekut koolis, tööl kui suhetes. Enamuse psüühikahäirete puhul on olemas efektiivsed ravimeetodid, levinumate häirete puhul, nagu depressioon või erinevad ärevushäired, paraneb õige sekkumise korral suurem osa inimestest hästi. Milliste noorte vaimse tervise muredega oled sina oma töös kokku puutunud? Kas oled tundnud, et vajad lisateadmisi, et noorte muresid märgata ja õigeaegselt sekkuda?

Olete oodatud registreeruma koolitustele „Peaasjalikult vaimsest tervisest“, mis on kaht koolitust sisaldav seeria teemadest, mis noorsootööd ja vaimset tervist ühendab. Koolitused toimuvad SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku Klubimajas (Paldiski mnt 52/7, link: https://goo.gl/maps/WSBrZ).

Koolituste toimumisaeg on 10.00-16.30 (06.04) ja 10.00-15.30 (28.04).

Koolituste eesmärk on pakkuda noortega töötavatele inimestele esmaseid teadmisi ja hoiakuid vaimsest tervisest, mida neil oma töös võib vaja minna. Lisaks pakume võimalust mõelda, kuidas hoida enda tervist ja mida teha kui sul on noor, kes vajab oma vaimse tervise murega toetust ja abi.

06.04 selgitab, mis on vaimne tervis ja käsitleb peamiseid noorte vaimse tervise häireid. Lisaks räägitakse ka vaimse tervisega seotud häbimärgistamiset ühiskonnas.

28.04 käsitletakse noortega töötava inimese rolli ja sekkumisvõimalusi. Lisaks räägitakse ka töötaja enda vaimse tervise hoidmisest.

Koolitusi viivad läbi MTÜ Peaasjad koolitajad kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa ja sotsiaalpedagoog ja koolitaja Umberto Dorus Geerts.

Oodatud on noortega töötavad inimesed Tallinnast ja mujalt, kes tunnevad huvi ja soovi noorte vaimse tervise teemadel end täiendada, et seda teadmist oma igapäevatöös kasutada.

Registreerimine toimub kuni 01.04 tööpäeva lõpuni. Kinnituse osalemisest saadame teile hiljemalt 02.04. Huvi korral soovitame registreerimisega kiirustada, kuna kohtade arv on piiratud ja huvi suur. Seminar on osalejatele tasuta (v.a transport).

Registreerimisvormi leiad siit: https://peaasi.ee/registreerumine/

Norway Grants

Koolitusi rahastatakse Norra toetustest 2009-2014 Rahvatervise programmi raames.

Küsimuste korral võta ühendust: Marit Kannelmäe-Geertsiga marit@peaasi.ee

Peatse kohtumiseni!
MTÜ Peaasjad

Peaasi.ee