Asjade kaotamine

Kellele meist ei tuleks tuttav olukord, mil seisad koridoris ja hakkad just välja minema sirutad käe võtmete järele ja …..Mida pole? Muidugi võtmeid. Mhm, need ju just siin! Mida väsinumad või mida hajameelsemad me oleme seda rohkem kaotamisi ette tuleb. Siit saad lugeda häid nippe kuidas vältida liigset asjade kaotamist.

Soovitused:

Kindlad kohad asjadele, mis kipuvad kergesti kaduma – võtmed, rahakott, telefon, tekid, kindad jne. Leia igale asjale oma kindel koht. Üks efektiivsemaid soovitusi võiks olla “võtmed, rahakott ja telefon pane alati kinga sisse või kõrvale. Kodust väljudes ei õnnestu kinga kogu selle varandusega lihtsalt jalga venitada. Ükskõik kui hajameelne Sa ka oled. Lisaks võid paigaldada endale “kergesti kaduvate asjade” riiuli või konksud, kuhu saad neid asju panna.

Välisuksele koosta nimekiri asjadest, mis peavad enne kodust väljumist sinuga olema. Eriti hea, kui eelmisel õhtul need juba ka välja otsid.

Hommikul on asju kaotada kõige suurem tõenäosus. Me ärkame ja oleme veel mõnusalt soojad ja unesegased, aga juba peab kiiruga kodust välja tormama. Et liigselt hommikust kiirustamist vältida otsi juba eelmisel õhtul välja riided, mida plaanid kanda ning asjad, mille pead järgmisel päeval kaasa võtma.

Kui ennetamisest abi ei olnud ja ese on ikka kaduma läinud, siis mine tagasi sinna kohta, kus Sul kadunud ese veel kindlasti olemas oli ja siis proovi meenutada, kus Sa pärast veel käisid ja mida tegid.

Osta endale erksat värvi rahakott, mis paistaks ka tumedadelt pindadelt välja.

Riputa võtmete külge helkur, erksat värvi aksessuaar või hakka kasutama karabiini, mille saad panna näiteks pükste või käekoti külge.

Kui kipud autoparklates käies parkimispileteid kaotama, pane endale autosse kättesaadavasse kohta väike ümbrik, kuhu saad pileti selle kättesaades kohe sisse panna.

Parkimiskoha meeldejätmiseks tee sellest näiteks igakord telefoniga pilt. Kui oled kellegagi koos, palu neilt abi, et asukohta meeleshoida ja/või anna ka parkimispilet nende kätte.

Hoia käepärast paberit ja pastakat või pane endale telefoni kuvaekraanile märkmiku rakendus, et kiireloomulised meeldetuletused või ülesanded esimesel võimalusel üles kirjutada. Telefoni eelis on see, et igakord ekraani avades, on see sul silme ees ning ei pea eraldi meeleshoidma seda, et märkmeid vaadata. Osad rakendused (nt Google Keep) lasevad märkmetele ka erinevaid taustatoone lisada, näiteks saad kõige tähtsamad asjad märkida punaseks, et sellele lisatähelepanu tõmmata.

Riputa koduseinale tahvel, kuhu saad tähtsad meeldetuletused üleskirjutada. Niivisi saad neid samuti pidevalt silme ees hoida.