Kuulan meest! seminar Oled mees või ei ole?! 04.04. Seewaldi Klubimajas

 

Kavas on jagada mõtteid, kogemusi ja uuringute tulemusi, millega oleme viimase aasta jooksul meeste-teemal kokku puutunud. Suurem osa on teil, head osalejad! Soovime täpsustada head plaani, kuidas teemaga edasi minna. Kuulame mehi ja naisi ka! Kuidas teha nii, et mehed elaksid kauem ja kõik oleksid eluga rohkem rahul?! Mis takistab? Mida on vaja, et muutused toimuksid kõigile soodsas suunas?

 Oled mees või ei ole?! Oled vastutustundetu ja hoolimatu?! Oled mõistlik ja tagad turvatunde?! Oled tugev ja edukas?!

Viimasel ajal on olnud tuliseks teemaks alkoholism, koduvägivald, peresuhted, üksikvanemad jne. Kui palju aga räägime ja mõtleme sellele, et need teemad on jäämäe tipp ja aastatepikkuse käitumise, suhtumise, stereotüüpide ja hoiakute tagajärg? Et need teemad on seotud meie vaimse tervisega ja meedial on nendest teemadest rääkimisel väga suured võimalused ja roll.

Meeste vaimne tervis on tähtis. Tähtsam kui autod, püssid, naised, jalgpall ja kõik klišeed kokku.

 Kas teadsid, et:
Mehed teevad 5 korda rohkem suitsiide kui naised.
Meestel diagnoositakse sõltuvushäireid 2-3 korda rohkem kui naistel.

Meestel diagnoositakse depressiooni 2-3 korda vähem kui naistel.

Mehed käituvad kodus vägivaldselt 10 korda tõenäolisemalt kui naised.
Mehed surevad 9 aastat varem kui naised. Aastal 2015 moodustasid enesetapud noorte meeste (vanuses 10-25) surmapõhjustest 42%.

 

Kuigi naistel diagnoositakse vaimse tervise probleeme enam, viitab üha rohkem märke tõsisele kriisile meeste vaimse tervisega. Seda süvendavad:
– jäigad soorollid
– ühiskonna surve
– ebarealistlikud ootused
– moonutatud “mehelikkus” meedias ja stereotüüpide võimendamine
– vähene probleemide tunnistamine
– oskamatus abi otsida

Mees on see, kes ei nuta, on tugev ja peab end füüsiliselt pidevalt proovile panema, tal ei ole emotsioone, ta on kalkuleeriv ja põhimõtteliselt purunematu. Mehe ülesanne on tuua leib lauale, võidelda vaenlastega ja kui ta sellega hakkama ei saa, siis parem astugu rivist välja. Kas jääme rahule seletusega, et mehed on lihtsalt nii loodud ja kromosoomid panevad olemuse paika – määravad, kui kaua ja kui õnnelikult mehed võivad elada?

Või vaatame, mida saab ära teha kultuurist, hoiakutest ja eelarvamusest tuleneva sotsiaalse survega?

 

Kutsume Sind kaasa mõtlema teisipäeval, 4. aprillil kell 14-16 või kuni juttu jätkub, Tallinnas Seewaldi Klubimajas, Paldiski mnt 52. Oled väga oodatud. Loodame, et tuleb kokku toatäis mehi. Oma tulekust anna palun teada e-mailitisi: peaasi@peaasi.ee