Osale koolitusel

Korraldame vaimse tervise teemalisi koolitusi, mis on avatud igaühele, kes teema vastu huvi tunnevad ning konkreetse koolituse sihtgruppi kuuluvad. Nendel koolitustel saab osaleda individuaalselt ja niimoodi ei ole vaja tellida koolitust kogu organisatsioonile või sõpruskonnale.

Koolituste teemafookused ning toimumisajad on kindlaks määratud. Vali lihtsalt endale sobivaim. Uuendame regulaarselt pakutavaid koolitusi ja lisame uusi koolituste toimumisaegu.

Üldjuhul on koolitused tasulised ning arve saame esitada nii eraisikule kui ka organisatsioonile. 

  • Kas oskad märgata oma sõbra, sugulase, tuttava või kolleegi vaimse tervise murele viitavaid käitumisviise? 
  • Kas Sa tead, mida ja kuidas öelda, kui märkad kellegi vaimse tervise raskusi? 
  • Kuidas reageerida, kui keegi Sulle oma mure jagab? 
  • Kuidas ja kuhu võiks vajadusel pöörduda vaimse tervise teemadel? 
  • Ja selle kõige keskel, kas sa tead, kuidas oma vaimse tervise eest hoolitseda?

Puutume igapäevaelus kokku inimestega ja paljud meist teavad põhimõtteid, mille alusel pakkuda füüsilist esmaabi. Kuid sama oluline on teada, milliste põhisammude alusel pakkuda esmast toetust emotsionaalsete ja vaimsete raskuste korral ehk vaimse tervise esmaabi. Nii nagu füüsilise esmaabi puhul, ei saa me ka vaimse esmaabi puhul võtta arsti rolli, küll aga võime sellegipoolest olla just see, kes märkab ja toetab olulisel hetkel ning pakub esmast leevendust.

Sarnaselt füüsilise tervise esmaabiga on vaimse tervise esmaabi andmine jõukohane igaühele, kes on end esmaabi põhimõtetega kurssi viinud ja läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse.  

Vaimse tervise esmaabi koolituse tulemusel on osalejal pädevus pakkuda vaimse tervise murega abivajajale esmast tuge ja infot ning rakendada enda vaimse tervise toetamiseks põhilisi eneseabivõtteid.

MTÜ Peaasjade ja Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu poolt ellu viidavatele koolitustele oodatakse kõiki. Sealhulgas: 

  • kõiki, kes väärtustavad vaimset tervist ning soovivad olla lähedaste toetamisel julgemad, kindlamad ja teadlikumad;
  • kogukonnaliikmeid, kes vaimse tervise teemadega kokku puutuvad ja seetõttu vaimse tervise esmaabi osutamise strateegiaid omandada soovivad;
  • eesliinitöötajaid ehk haridus-, noorsootöö-, sotsiaal-, meditsiini ja teiste valdkondade ning teendidussektori (nt jaemüük, iluteenindus jne) töötajaid, kes tegutsedes puutuvad otseselt kokku oma sihtgrupiga. 
  • tööandjaid erinevatest eluvaldkondadest;
  • spetsialiste, kes töötavad kohalikes omavalitsustes;
  • ja kõiki teisi huvilisi, kes tahavad enda ja teiste vaimsesse tervisesse panustada.

Eelnevad teadmised vaimse tervise valdkonnast ei ole eelduseks ning juhul, kui on varasemad teadmised, siis koolitusel omandada konkreetse esmaabi metoodika.

Koolituse läbinu …

  • mõistab häbimärgistamise mõju vaimse tervise häirega inimesele.
  • kasutab vaimse tervise mure korral inimese esmaseks toetamiseks vaimse tervise esmaabi tegevuskava põhisamme;
  • tunneb ära erinevatele vaimse tervise probleemidele viitava käitumise ja olulised riskifaktorid;
  • kasutab mõnda vaimse tervise eneseabivõtet.

Zoomi koolituse kogumaht on 11 tundi, millest 1,5 on iseseisev töö. Koolitus toimub Zoom keskkonnas. Ootame, et osaleja saab osa võtta vähemalt 90% õppetööst.

  • I koolituspäeval toimub õppetöö 2x2h
  • II koolituspäeval toimub õppetöö 2x2h
  • Vahepealsel perioodil toimub iseseisev õpitu praktiseerimine
  • III koolituspäeval toimub õppetöö 1,5h – praktika refleksioon

Zoomi koolituse hind osalejale on 45 eurot + käibemaks ehk kokku 54 eurot. Koolituse elluviimist soodushinnaga toetab Sotsiaalministeerium ja Playtech.
Inglise keelse Zoomi koolituse hind on 85 eurot + käibemaks ehk kokku 102 eurot. 

Otsekokontaktis koolituse kogumaht on 11.5 tundi, millest 1,5 on iseseisev töö. Koolitus toimub Tallinnas. Ootame, et osaleja saab osa võtta vähemalt 90% õppetööst.

  • I koolituspäeval toimub õppetöö 6h
  • Vahepealsel perioodil toimub iseseisev õpitu praktiseerimine
  • II koolituspäeval toimub õppetöö 4h

Otsekontaktis koolituse hind osalejale on 60 eurot + käibemaks ehk kokku 72 eurot. Koolituse elluviimist soodushinnaga korraldame tänu Sotsiaalministeeriumile, headele annetajatele ja organisatsiooni tegevuse käigus saadud ressurssidele.

Palume tellida oma organisatsioonile eraldi koolitus juhul, kui soovite, et organisatsioonist osaleks koolitusel enam kui 10 töötajat. 

Registreeri koolitusele siin

Lisainfo koolituste kohta: nele@peaasi.ee

Kohtumiseni!

MTÜ Peaasjad meeskond

Kutse noorsootöötajatele (6.04. ja 28.04.)

MTÜ Peaasjad kutsub noorsootöötajaid koolitusele

Peaasjalikult vaimsest tervisest

06.04.2015 ja 28.04.2015

 

Psüühikahäired on maailmas noorte puhul enam levinud töövõimetuse põhjustajaks. Ravimata ja märkamata häired võivad muutuda elukestvateks ning mõjutavad oluliselt nii toimetulekut koolis, tööl kui suhetes. Enamuse psüühikahäirete puhul on olemas efektiivsed ravimeetodid, levinumate häirete puhul, nagu depressioon või erinevad ärevushäired, paraneb õige sekkumise korral suurem osa inimestest hästi. Milliste noorte vaimse tervise muredega oled sina oma töös kokku puutunud? Kas oled tundnud, et vajad lisateadmisi, et noorte muresid märgata ja õigeaegselt sekkuda?

Olete oodatud registreeruma koolitustele „Peaasjalikult vaimsest tervisest“, mis on kaht koolitust sisaldav seeria teemadest, mis noorsootööd ja vaimset tervist ühendab. Koolitused toimuvad SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku Klubimajas (Paldiski mnt 52/7, link: https://goo.gl/maps/WSBrZ).

Koolituste toimumisaeg on 10.00-16.30 (06.04) ja 10.00-15.30 (28.04).

Koolituste eesmärk on pakkuda noortega töötavatele inimestele esmaseid teadmisi ja hoiakuid vaimsest tervisest, mida neil oma töös võib vaja minna. Lisaks pakume võimalust mõelda, kuidas hoida enda tervist ja mida teha kui sul on noor, kes vajab oma vaimse tervise murega toetust ja abi.

06.04 selgitab, mis on vaimne tervis ja käsitleb peamiseid noorte vaimse tervise häireid. Lisaks räägitakse ka vaimse tervisega seotud häbimärgistamiset ühiskonnas.

28.04 käsitletakse noortega töötava inimese rolli ja sekkumisvõimalusi. Lisaks räägitakse ka töötaja enda vaimse tervise hoidmisest.

Koolitusi viivad läbi MTÜ Peaasjad koolitajad kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa ja sotsiaalpedagoog ja koolitaja Umberto Dorus Geerts.

Oodatud on noortega töötavad inimesed Tallinnast ja mujalt, kes tunnevad huvi ja soovi noorte vaimse tervise teemadel end täiendada, et seda teadmist oma igapäevatöös kasutada.

Registreerimine toimub kuni 01.04 tööpäeva lõpuni. Kinnituse osalemisest saadame teile hiljemalt 02.04. Huvi korral soovitame registreerimisega kiirustada, kuna kohtade arv on piiratud ja huvi suur. Seminar on osalejatele tasuta (v.a transport).

Registreerimisvormi leiad siit: https://peaasi.ee/registreerumine/

Norway Grants

Koolitusi rahastatakse Norra toetustest 2009-2014 Rahvatervise programmi raames.

Küsimuste korral võta ühendust: Marit Kannelmäe-Geertsiga marit@peaasi.ee

Peatse kohtumiseni!
MTÜ Peaasjad

Peaasi.ee